Informujemy, iż w naszej szkole dyżuruje szkolny pedagog
mgr Kornelia Dudek,
która jest do dyspozycji  uczniów, rodziców i opiekunów.

Godziny pracy:
– wtorek: 9:00 – 12:00
– środa: 9:00 – 14:00
– piątek: 12:15 – 15:15

W budynku Szkoły Podstawowej w Sieniawie  istnieje możliwość skorzystania z Punktu Konsultacyjnego, czyli rozmowy z psychologiem mgr Bogusławem Dąbrowa – pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Przeworsku który przyjmuje raz w miesiącu, zawsze w piątki w godzinach 8:45 – 12:45 (31 marca, 28 kwietnia, 26 maja).

 W celu uniknięcia kolejki, prosimy o wcześniejszy kontakt z pedagogiem, by ustalić konkretną godzinę spotkania.

PPP 2

 

JAK ZMOTYWOWAĆ SIĘ DO NAUKI ???

Masz czasami problem z motywacją do nauki? Brak motywacji? Pytasz siebie jak zacząć? Nie możesz się zmotywować?

W rezultacie masz poczucie, że utknąłeś w miejscu. Wiesz, że Twoje umiejętności są wystarczające – ale w tej chwili nie możesz ruszyć… Co w takiej sytuacji zrobić?

Poznaj sześć prostych sposobów, które pomogą Ci zmotywować się do nauki, przyswoić duże partie materiału czy zaliczyć dowolny egzamin.

1. ZNAJDŹ WAŻNE POWODY DO NAUKI

Nigdy nie będziesz naprawdę zmotywowany, jeżeli nie będziesz dokładnie wiedzieć po co nam nauka. Chodzi o zrozumienie prawdziwej wartości zdobywanej wiedzy, która może poprawić jakość Twojego życia. Nawet jeżeli nauka jakiegoś przedmiotu w danej chwili wydaje Ci się niepotrzebna, to w szerszym kontekście może ona wpłynąć np. na zaliczenie przedmiotu, co później umożliwi Ci ukończenie szkoły, kiedyś zdobycie upragnionej pracy itd.

2. UCZ SIĘ W INSPIRUJĄCYM MIEJSCU

Trudno być zmotywowanym w otoczeniu, które jest nieprzyjemne. Miejsce, w którym panuje bałagan, sprawi, że będziesz czuł się niekomfortowo – może też odciągać Twoją uwagę od nauki. Dlatego bardzo ważne jest abyś stworzył przestrzeń, która napełni Cię pozytywną energią oraz pozwoli pozostać skupionym i zmotywowanym. Stwórz lub znajdź miejsce, które będzie: wolne od rozpraszaczy, dobrze zorganizowane, czyste i inspirujące. Upewnij się, że wszystkie potrzebne materiały do nauki oraz wodę do picia masz pod ręką. Dzięki temu będziesz bardziej skupiony i produktywny.

3. STWÓRZ SYSTEM NAGRÓD

Trudno pozostać zmotywowanym, kiedy na horyzoncie nie widać nagród! Nagrody mogą być wykorzystywane jako paliwo do naszej motywacji nawet przez długi okres czasu. Realizowanie takich celów jest wyzwaniem, ponieważ będzie wymagało od Ciebie zainwestowania znacznej ilości czasu i energii.

4. UCZ SIĘ Z INNYMI

Jednym z powodów niskiej motywacji może być brak możliwości dzielenia się wiedzą z innymi i nauka w samotności. Warto znaleźć kogoś, z kim będziesz na bieżąco dzielić się wiedzą, spostrzeżeniami i przemyśleniami. Znajdź osobę, z którą będziesz mógł systematycznie się spotykać (Skype, live) i wspólnie się uczyć. Zadawajcie sobie wnikliwe pytania, rozmawiajcie o tym co było dla was najbardziej fascynujące – tak, by stale rozniecać ogień motywacji i chęć dalszego zgłębiania wiedzy. Zyskasz fantastyczną dźwignię motywacyjną i kolejny powód, dla którego warto się uczyć.

5. WPROWADŹ PORANNĄ RUTYNĘ

To, w jaki sposób rozpoczniesz poranek, może wpłynąć na resztę Twojego dnia. Jeżeli rozpoczniesz dzień od czegoś inspirującego, to łatwiej będzie Ci później być zmotywowanym, produktywnym i skupionym. Z drugiej strony, jeżeli rozpoczniesz dzień od czegoś nie- produktywnego i chaotycznego, wtedy bardzo prawdopodobne jest, że utoniesz w morzu rozpraszaczy. Ludzie sukcesu mają często ustaloną poranną rutynę, która pozwala im pozostać w ciągu dnia na właściwym torze. Ta poranna rutyna zazwyczaj składa się z czytania, modlitwy, medytacji, wyznaczania celów, ćwiczeń fizycznych czy prowadzenia dziennika.

6. STWÓRZ MAPĘ MARZEŃ

Motywacja napływa z wielu stron.  Jest pewien szczególny wyzwalacz, który wiele osób zna jako tzw. Mapę Marzeń. To kolaż inspirujących słów, prostych rysunków, zdjęć i cytatów, zaprojektowany tak, aby wzbudzić motywację i ułatwić skupienie na celach.

… i do działania !!! POWODZENIA 🙂

 

Zapraszamy na strony:

www.pytam.edu.pl/nauka/453-jak-zmusic-sie-do-nauki

www.domowezasadyekranowe.fdds.plsd

kto mysli o problemach ma problemy. kto mysli o rozwiazaniach ma rozwiazania