biwak1
biwak1

Biwak w Radawie

Od kilku miesięcy uczniowie starszych klas w naszej szkole z niecierpliwością czekali na biwak w Radawie. Razem z wychowawcami- p. Romanem Barabaszem, p. Małgorzatą Kędziora i p. Krystyną Działo – zaplanowali w szczegółach swój pobyt w tej malowniczej miejscowości.

5 czerwca uczniowie kl. IV – VIII ruszyli radośnie na spotkanie z przygodą. Po przyjeździe do ośrodka wczasowego „Arkadia” w Radawie młodzież naszej szkoły miała niezłą zabawę, poruszając się wypożyczonymi rowerkami, gokartami, napędzanymi siłą mięśni naszych wysportowanych wychowanków. Szczególnie chłopcy upodobali sobie wyścigi w off-roadowym terenie.

Po długim spacerze i po spożytym obiadku wreszcie nastała chwila zakwaterowania w cudownych domkach, a potem uczniowie mieli za zadanie ułożenie oryginalnego herbu swojego domku z rzeczy znalezionych wokół. A było gdzie szukać, ponieważ ośrodek znajduje się wśród okazałych drzew obok rzeki Lubaczówki.

W trakcie pobytu młodzież miała możliwość kilka razy wykąpać się w zalewie w Radawie, jak również w otwartym basenie na terenie ośrodka „Arkadia”, zażywając także kąpieli słonecznych. Niezwykle ciekawą okazała się dla nich gra w podchody. Szukając kartek ze wskazówkami, uczniowie współpracując w grupach, wesoło biegali na terenie ośrodka w poszukiwaniu skarbów.

Niebywałym wyzwaniem okazał się dla młodzieży park linowy „Adrenalina”, gdzie każdy chętny mógł sprawdzić siebie podczas niełatwej wspinaczki. Pomimo trudnych etapów trasy wszyscy dokończyli przejście. Na kolację dzieci chętnie piekły kiełbaski na ognisku, na śniadania wraz z nauczycielami przygotowywały pyszne, zdrowe kanapeczki. Zauważalna była współpraca uczniów z różnych klas w realizacji postawionych przed nimi zadań.

Pomimo intensywnie spędzonego czasu, zmęczenia, (może nawet z niedospania) nasi wychowankowie po trzech dniach zadowoleni wracali do domu z bagażem niezapomnianych wrażeń.

To był wspaniały czas, który uczestnicy biwaku na pewno długo będą wspominać.