dzienrodzica
dzienrodzica

Dzień Matki i Ojca

„To dzięki Wam, mam teraz to co mam, To dzięki Wam wspanialszy jest mój świat”. W piątek, 26 maja społeczność naszej szkoły  Szkoły Podstawowej w miejscowej świetlicy niezwykle uroczyście świętowała Dzień Matki i Ojca, nazwany nieformalnie Dniem Rodzica.

Przepięknym i urozmaiconym programem artystycznym dzieci   i młodzież wyraziły to , jak bardzo kochają, cenią i szanują rodziców. Wspaniała, pełna uroku  wersja baśniowej „Calineczki”, mistrzowska interpretacja wybranych utworów Aleksandra Fredry i fenomenalny rodzinny teleturniej muzyczny ” Jaka to melodia?” to główne punkty tego uroczystego, wyjątkowego popołudnia. Nie zabrakło wymownych piosenek , tradycyjnego „Sto lat” ,prezentów wykonanych przez dzieci i smacznego poczęstunku. Było też wiele radości, wzruszeń, oklasków    i życzeń… aby każdy nadchodzący dzień był piękniejszy od minionego, a trud i wysiłek, który wkładacie w wychowanie dzieci, zaowocował jak najlepiej”. Niechaj Dzień Rodzica trwa przez cały rok.

W uroczystości wzięli udział Sekretarz M i G Sieniawa Barbara Matyja, Kierownik Referatu Edukacji     i Sportu Wacław Kondyra, radny Adam Strug, ksiądz Jacek Ćwikła.

Artystyczną „ucztę” przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:. M. Szafran- Janowskiej, M. Dyndał, G. Greń, D. Ożgi, R. Barabasza i M. Kędziory.