ogrodek warzywny
ogrodek warzywny

Przedszkolaki i ich ogródek warzywny

Dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej uczą się przez twórczą zabawę. W ten naturalny sposób poznają otaczającą je rzeczywistość. Tak też się zadziało w naszym oddziale przedszkolnym w Rudce.

Zaciekawione pracą ogrodnika przedszkolaki postanowiły założyć własny ogródek. Dzięki pomocy chętnych do współpracy rodziców , powstały skrzynie oraz została przywieziona ziemia. Nasze dzielne przedszkolaki wyposażone w wiaderka i łopatki niestrudzenie pracowały przez 2 godziny nad utworzeniem grządek. Prace nad ogródkiem ,niestety, na kilka dni przerwała zmiana pogody. Jednak  gdy tylko wyjrzało słoneczko, MALI OGRODNICY ponownie zaczęli działać.

Tym razem praca była lżejsza – sadzenie i sianie. W naszym przedszkolnym  warzywniku zagościły: sałata, papryka, pietruszka, cebulka, roszpunka, buraczki, kapusta, rzodkiewka… Teraz pozostaje nam tylko pielęgnacja, obserwacja i mamy nadzieję – zbiory. Nasz ogródek jest może niewielki, ale stworzony z wielkim sercem i przy współpracy wielu wspaniałych osób i tych starszych, i tych mniejszych.