TydzienZdrowegoOdzywiania2023
TydzienZdrowegoOdzywiania2023

Tydzień Zdrowego Odżywiania

  • Post category:Aktualności

W zdrowym ciele zdrowy duch…  Od 28 marca do 4 kwietnia ogłoszono w naszej szkole TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA. W projekcie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Pomysłodawczynią  i koordynatorką „zdrowego zawrotu głowy” była p. pedagog Kornelia Dudek, a w realizację zaangażowały się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego.

Zamiast słodyczy codziennie dzieci pakowały do śniadaniówki szkolnej zdrową przekąskę-owoc lub warzywo. W ramach motywacji   każdy otrzymywał pieczątkę potwierdzającą udział w kształtowaniu nawyku. Dodatkowo czytaliśmy   w klasach bajki na temat profilaktyki zdrowia, oglądaliśmy filmy edukacyjne,  a nawet wspólnie tworzyliśmy piramidę żywienia dla utrwalenia tego,  co ważne,  a co ważniejsze w odżywianiu. Ponadto postawiliśmy  duży nacisk na picie czystej wody niegazowanej. Dzieci otrzymały kolorowe kubeczki, z których systematycznie piły wodę w określonych odstępach czasu. W ten sposób budowaliśmy   nawyk częstego sięgania po niewielkie ilości wody. W piątek uczestnicy projektu pod czujnym okiem opiekunów upiekli energetyczne batony. Podsumowaniem Tygodnia Zdrowego Odżywiania była degustacja zdrowych przekąsek przez uczniów i nauczycieli, a także apel podsumowujący, na którym dyrektor szkoły Monika Kwaśniewska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. 

Poprzez takie działania   dzieci uczą się,   że energia bierze się ze zdrowego odżywiania, jedzenia warzyw i owoców a nie czekolady, batonów i słodkich napojów.