dzienbabciidziadka2023
dzienbabciidziadka2023

Dzień Babci i Dziadka

  • Post category:Aktualności

Babcia i Dziadek- ileż te  słowa kryją w sobie treści, miłości, ciepła i dobra….W przededniu  rozpoczęcia ferii zimowych  w sobotę 14 stycznia 2023 w świetlicy w  Rudce odbyła się przepiękna uroczystość z okazji zbliżających się Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów, nauczycieli i rodziców należących do społeczności Szkoły Podstawowej w Rudce.

Wnuczęta zaprosiły dostojnych seniorów i zaprezentowały magiczny, pełen mądrości,  uroku i humoru spektakl świąteczny ” Broda Heroda”, a także wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Miasta Danuta Król, burmistrz Miasta i  Gminy Sieniawa Adam Woś, zastępca burmistrza MiG Sieniawa Sebastian Padiasek, ksiądz proboszcz Jacek Ćwikła, sołtys i radna Bogusława Czajkowska oraz radny Adam Strug.

Po części artystycznej, zakończonej życzeniami i odśpiewaniem „sto lat” na cześć Babć i Dziadków , wszyscy udali się na obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców na czele z przewodniczącą Ewą Pisarczyk. Przy akompaniamencie muzycznym Leonarda Wermińskiego toczyły się rozmowy , śpiewano kolędy i piosenki ludowe.  To było wspaniałe spotkanie, pełne pozytywnych wrażeń, wzruszeń, uśmiechów, radości…