bozenarodzenie
bozenarodzenie

Jest taki dzień…

  • Post category:Aktualności

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż….. to  wyjątkowy czas, na który  czekamy z  radością i niecierpliwością, niezależnie od wieku, pochodzenia, zamożności…. To wtedy składamy sobie życzenia, cieszymy się, jesteśmy z bliskimi, śpiewamy kolędy przy blasku choinki. Pamiętamy o sobie nawzajem.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Rudce pod patronatem dyrektor szkoły  Moniki Kwaśniewskiej oraz Akcji Katolickiej działającej w Rudce zorganizowała wspaniałą, świąteczną akcję, w przygotowanie której  zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.  W samo południe, w słoneczną środę, uczniowie  podzieleni na dwie grupy pod opieką p. R. Barabasza i p. M. Kędziora  odwiedzili 19 starszych osób, często samotnych i chorych,  którzy otrzymali świąteczne upominki. Uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia i  zakolędowali. Radość, zaskoczenie, wielkie wzruszenie i podziękowanie za pamięć malowało się na twarzach odwiedzanych osób. Niektórzy  zapragnęli wspomóc walczącą z SMA małą Polę i przekazali pieniążki na ten cel, chcąc – jak podkreślali- wesprzeć tę  akcję charytatywną. To piękny gest, szczególnie, że ci ludzie sami niejednokrotnie mają trudną sytuację i zmagają się z różnymi problemami.

O tym, że warto wspierać innych, świadczy również  udział w akcji ” Świąteczna Paczka 2022″ dla Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu. Społeczność szkolna brała udział w akcji, gromadząc kosmetyki, środki higieny osobistej oraz kosmetyki. Pani Marlena Szafran-Janowska we wtorek zawiozła zebrane rzeczy do placówki. Ten mały gest wsparcia sprawił im wiele radości.

Po raz kolejny wszyscy przekonali się, że warto pomagać, że tak niewiele potrzeba, by uśmiech zagościł na twarzy drugiego człowieka, a w sercu radość…