udany poczatek listopada 2022
udany poczatek listopada 2022

Udany początek listopada

  • Post category:Aktualności

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Oficjalne motto: ” Zastanów się , zanim klikniesz”. W tym roku podejmowane były dwa ważne tematy z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci: „Kompetencje cyfrowe” oraz „Oszustwa/przestępstwa internetowe”.

W tym tygodniu w Szkole Podstawowej w Rudce miało miejsce podsumowanie działań podejmowanych w tym zakresie w szkole. Koordynatorką była nauczycielka informatyki Bogumiła Paluch. Na lekcjach informatyki w klasach IV-VIII przeprowadzano pogadanki tematyczne, oglądano filmiki edukacyjne pt. „Owce w sieci”. Ponadto uczniowie wykonali plakaty nawiązujące do cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa, które mają pokazać , jak bezpiecznie korzystać z sieci i nowoczesnych technologii, jak radzić sobie z oszustami w sieci. Plakaty umieszczono w pracowni komputerowej i na szkolnym korytarzu. 

W kończącym się pierwszym tygodniu listopada miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. W środę do placówki zawitał klaun Walduś, który bawił i uczył pod hasłem: „Grzeczność i kultura osobista to sprawa oczywista”. 

Miło nam również poinformować, że aż 10 uczniów ze  szkoły  w Rudce wzięło udział w konkursie plastycznym „Przydrożne kapliczki i krzyże w gminie Sieniawa” organizowanym przez CKRiS w Sieniawie. Wśród sześciorga wyróżnionych troje to reprezentanci rudczańskiej podstawówki. Weronika Fus, Małgorzata Książek i Patryk Solarczyk odebrali nagrody w Sieniawie, pozostałym  przekazane do szkoły dyplomy i upominki wręczyła dyrektor szkoły Monika Kwaśniewska.

Przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajki, a   uczniowie klasy ósmej   rozpoczęli przygotowania do egzaminu i napisali pierwszy z czterech planowanych próbny egzamin ósmoklasisty.