teatr2023
teatr2023

Wizyta w teatrze i Dzień Języków Obcych

  • Post category:Aktualności

W ciepłą październikową środę uczniowie klas 7 i 8 pod opieką polonistki p. Danuty Ożga wybrali się wspólnie z rówieśnikami ze szkół w Sieniawie i Czerwonej Woli do Jarosławia celem obejrzenia teatralnej adaptacji tragedii Juliusza Słowackiego.

W bohaterów ,,Balladyny” wcielili się aktorzy Teatru ,,Cracovia”, czarując widzów grą i kostiumami. Spektakl, niepozbawiony  scen pełnych humoru za sprawą postaci Grabca, Goplany i jej diablików, zmuszał do refleksji nad konsekwencjami życiowych decyzji i czynów wszystkich bohaterów dramatu, a zwłaszcza tytułowej zbrodniarki. Uczniowie utrwalili treść i problematykę  lektury  obowiązkowej  do egzaminu ósmoklasisty, a jednocześnie wzbogacili się o kolejne teatralne doświadczenia.

W tym samym czasie  grupa uczniów z klas IV-VI wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Romanem Barabaszem uczestniczyła w obchodach  Gminnego  Dnia Języków Obcych organizowanego przez Szkołę Podstawową w Sieniawie. Tym razem reprezentacja szkoły przygotowała prezentację i degustację potraw z różnych stron świata: pizza, tiramisu, panna cotta ( Włochy), tosty francuskie, szarlotka z truskawkami ( Francja), mufinki ( Wielka Brytania), tortilla ( Meksyk). Szkołę reprezentowali: Patrycja Gołąb, Ala Bednarska, Karol Szczygieł, Bartek Radawiec, Milena Kozłowicz, Ania Nakonieczny, Gosia Książek, Zosia Radawiec i Maja Pisarczyk.           

Społeczność szkoły w Rudce włączyła się również do akcji zbierania biało- czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich grobach Kresów Wschodnich- „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. Kilkadziesiąt zniczy 20 października zostało przekazanych strażakom na czele  z komendantem dh Erykiem Ceglakiem.