aktywnytydzien2022
aktywnytydzien2022

Aktywny tydzień…

  • Post category:Aktualności

W Szkole Podstawowej w Rudce wciąż wiele dzieje. Oprócz  codziennych lekcji i zdobywania  wiedzy uczniowie wciąż angażują się w wiele różnych aktywności.

W poniedziałek, 17 października przedszkolaczki z Rudki obchodziły DZIEN CHLEBA. Świętowanie rozpoczęły od poznania różnych rodzajów mąki i roślin , z których one powstają. Rozwiązywały zagadki związane z tematem. Poznały pracę piekarza oraz etapy powstawania chleba.

Na zakończenie samodzielnie przygotowały zaczyn, z którego wyrósł pachnący i chrupiący chlebek.

Zapach roznosił się po całej szkole, więc z ogromną radością najmłodsi piekarze  poczęstowali przepysznym wypiekiem  swoich kolegów, nauczycieli i panią dyrektor.

W  kolejny piękny, słoneczny , październikowy dzień w samo południe zorganizowane wyczekiwane od dawna  Święto  Pieczonego Ziemniaka.   Uczniowie, podzieleni na  grupy,  poszukiwali ukrytych na boisku i wokół szkoły ziemniaków, a następnie innych niezbędnych materiałów ( liście, patyki, kije) po to , by wykonać różne ciekawe „eksponaty” z kartofla. Potem przyszła pora na posiłek –  zajadano przepyszne ziemniaki, upieczone w specjalny sposób i okraszone smakowitymi serkami i masłem czosnkowym. Uwieńczeniem spotkania były rozgrywki  piłki nożnej. Najstarsi wrócili na lekcje, a młodsi uczniowie zadowoleni i najedzeni udali się do domów.  Warto dodać , że na degustację zdążyła trzyosobowa drużyna, która wzięła udział w Konkursie Ekologicznym „Eko-szkoła, Eko-uczniowie” organizowanym w Szkole Podstawowej w Sieniawie. Radość była tym większa, że uczniowie zajęli pierwsze miejsce.

To był kolejny udany,  interesujący, pełen pozytywnych wrażeń czas.