pasowanie2022
pasowanie2022

Dzień Patrona i Pasowanie Pierwszoklasistów

  • Post category:Aktualności

Wrzesień to miesiąc, w którym wiele się dzieje niemal w każdej szkole. W Szkole Podstawowej w Rudce od lat  obchodzi się wtedy Dzień Patrona na pamiątkę nadania szkole imienia, które miało miejsce we wrześniu 2010 roku. W bieżącym roku uroczystość tę połączono z pasowaniem uczniów klasy pierwszej.

30 września w piątek spotkanie rozpoczęto uroczystą mszą świętą odprawioną przez księdza Jacka Ćwikłę. Następnie pierwszoklasiści rewelacyjnie zaprezentowali swoje umiejętności w niezwykle barwnym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Dyndał. Chwilę później, ubrani w dostojne togi i birety, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły Monikę Kwaśniewską. Upominki, zdjęcia, poczęstunek przygotowany przez rodziców zakończyły tę część uroczystości.

W ramach obchodów Dnia Patrona zorganizowano seans filmowy i chwilę wspomnień- wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film z uroczystości nadania szkole imienia sprzed ponad dwunastu lat. To był niezapomniany czas, pełen wzruszeń, uśmiechu, podziwu, zachwytu, a niekiedy  zdumienia.  Ostatnim akordem tego dnia była dyskoteka dla wszystkich.